Oferta

ECR PDC ŻEL

ECR PDC Żel to zasadowy środek czyszczący, przeznaczony do gruntownego okresowego czyszczenia silnie zabrudzonych wałków (czyszczenie może odbywać się również w maszynie bez demontażu wałków).

ECR PDC Żel bardzo skutecznie usuwa pozostałości farb flexo, klejów oraz innych materiałów powlekających.

ECR PDC Żel ma działanie korozyjne, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę podczas czyszczenia podzespołów wykonanych z aluminium.

ECR PDC Żel przeznaczony jest do czyszczenia okresowego.

W przypadku czyszczenia codziennego (tzn. po każdej zmianie koloru lub przed nowym cyklem drukowania) zaleca się używanie środka ECO PLUS w stężeniu 1:10 z ciepłą wodą.

ECR PDC Żel należy używać w oryginalnym stężeniu.


Czyszczenie polega na nałożeniu żelu na miękką szczotkę i ręcznym naniesieniu go na zabrudzoną powierzchnię wałka. W zależności od stopnia zabrudzenia wałka, czas pozostawienia środka wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Następnie należy obficie spłukać czyszczoną powierzchnię wodą.

Czyszczenie ECR PDC Żel można przyspieszyć poprzez naniesienie środka twardą szczotką.

Uwaga! Nie należy dopuścić do zaschnięcia nałożonego środka na czyszczonej powierzchni.

Inną metodą gruntownego czyszczenia wałków przy użyciu środka ECR PDC Żel jest zastosowanie wanny. Proces czyszczenia polega na naniesieniu środka ECR PDC Żel na zabrudzony wałek, a następnie włożeniu go do wanny, w której znajduje się roztwór roboczy z silnym, zasadowym środkiem czyszczącym (ECR PDC w stężeniu 1:1) podgrzany do temp. 60°C.

Wydajność ECR PDC Żel zależy od rodzaju używanych farb, sposobu czyszczenia oraz stopnia zabrudzenia czyszczonych powierzchni.

ECR PDC Żel jest silnie zasadowy, dlatego przed przystąpieniem do pracy należy zapoznać się z jego kartą charakterystyki.

ECR PDC Żel ulega procesowi biodegradacji w ponad 90%.

Środek ECR PDC Żel dostępny jest w zbiornikach o pojemności: 0,75 L (butelka z wygiętą szyjką).