Oferta

ECR PDC

ECR PDC to zasadowy środek czyszczący, przeznaczony do okresowego usuwania pozostałości tuszów, barwników i lakierów z cylindrów, wałków oraz maszyn drukarskich.

ECR PDC jest korozyjny, dlatego nie należy używać go do czyszczenia części wykonanych z aluminium.

ECR PDC używany jest do czyszczenia okresowego. W przypadku czyszczenia codziennego (tzn. po każdej zmianie koloru lub przed nowym cyklem drukowania) zaleca się używanie środka ECO PLUS w stężeniu 1/10 z ciepłą wodą.

ECR PDC jest używany w stężeniu 1/1 z wodą.


Czyszczenie polega na podgrzaniu roztworu roboczego ECR PDC (stężenie 1/1 z wodą) do temperatury 50-60°C, a następnie pobraniu ciepłego roztworu przez maszynę i przepuszczeniu go przez automatyczny system czyszczący.

Uwaga! Ze względu na korozyjność środka, jego podgrzanie powinno odbywać się w zbiorniku ze stali nierdzewnej.

Inną metodą czyszczenia wałków i cylindrów środkiem ECR PDC jest użycie wanny z termostatem (zalecane stężenie od 1/1 do 1/10 z wodą). Proces czyszczenia polega na pozostawieniu zabrudzonych podzespołów w ciepłym roztworze (temp. 60°C) na ok. 12 godzin. Po wyjęciu, wskazane jest spłukanie czyszczonych podzespołów wodą. Dla lepszego efektu czyszczenia, przed zanurzeniem w wannie, zalecane jest naniesienie na zabrudzony wał środka ECR PDC Żel.

Wydajność ECR PDC zależy od rodzaju używanych farb, sposobu czyszczenia oraz stopnia zabrudzenia czyszczonych powierzchni.

ECR PDC jest silnie zasadowy, dlatego przed użyciem środka należy zapoznać się z jego kartą bezpieczeństwa. ECR PDC ulega biodegradacji w 90 %.

Środek ECR PDC dostępny jest w zbiornikach o pojemności: 10L, 25 L oraz 210 L.